Alın Bölgesi Botoksu

Alın çizgileri yüzü daha yaşlı, yorgun ve üzgün gösterebilir. Bu ifade yaştan bağımsız olarak ortaya çıkabilir. Alın bölgesine birkaç noktaya yapılacak botoks uygulaması ile alın çizgilerini azaltmak veya gidermek mümkündür. Alın kırışıklıklarını giderirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hastaya uygun, doğru noktalara doğru dozda botoks uygulanmasıdır. Aksi takdirde kaş düşebilir veya üst göz kapaklarında ağırlık hissine neden olabilir.

Göz Çevresi Botoksu (Kaz ayağı)

Kazayağı olarak isimlendirilen göz çevresi kırışıklıkları yüzümüzün yaşlı görünmesine neden olan en önemli bölgesidir. Botoks uygulaması ile oluşan bu çizgileri belirgin derecede azaltmak mümkündür. Bu uygulamada ana amacımız, kişinin kırışıklıklarını tamamen yok etmekten çok makul bir düzeye indirerek doğal görünümü bozmadan, kırışıklıkları arınmış daha genç bir göz çevresi elde etmektir.

Kaş Arası Botoksu

Kaşların ortasında yer alan kaş çatma çizgileri, yüzü kızgın ve sinirli gösteren önemli mimik çizgileridir. Botoks uygulaması ile kaş arasının genişlediği, çizgilerin kaybolduğu ve kızgın ifadenin azaldığı bir görünüm elde edilir. Kaş arasında sabit derin çizgilerin varlığında botulinum toksin tedavisine ek olarak kırışıklık bölgesine dolgu uygulaması yapılabilir.

Kaş Kaldırma Botoksu

Yüz ile uyumlu, kalkık ve kavisli bir kaş, kişiye daha genç ve çekici bir görünüm kazandırır. Düşük kaş ise üzgün, yorgun ve yaşlı bir görünüm verir. Botoks cerrahi müdahale olmadan kaş şekillendirme için etkili bir uygulamadır. Özellikle kaşın dış kısmını etkileyen botoks uygulaması ile kaş şekli daha canlı ve çekici bir görünüme kavuşabilir.