GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz altı ışık dolgusu işlemi göz altında oluşan yorgun ve çökmüş görüntüyü ortadan kaldırmak için kullanılır. Hem kadınların hem de erkeklerin şikâyet ettiği göz altındaki morluklar ve torbalanmalar sağlıklı görünüm açısından istenmeyen bir duruma neden olmaktadır. Bu durum için özel olarak geliştirilmiş göz altı ışık dolgu uygulaması hastalar için bir çözüm yolu olmuştur. Bu teknik ile gözaltlarındaki tüm sorunlar tek seferde yapılandırılarak göz çevresinin daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanması sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu hangi amaçla kullanılır?

Göz altı ışık dolgusu ile göz çevresindeki morlukları, çizgileri ve halkalanmaları gidererek göz altının gençleştirilmesi sağlanır. Kişisel özelliklere ve yaşlanma süreçlerine bağlı olarak gözaltları çökmüş bir halde ve koyu gözükebilir. Bu durum kişinin yorgun, uykusuz görünmesine neden olur. Bu gibi şikâyet ile gelen kişilere göz altı ışık dolgusu uygulaması yapıldığında kişinin yüzünde daha aydınlık ve sağlıklı bir görünüm uygulama sonrasında hemen ortaya çıkar.

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması kanül yardımıyla elmacık kemiği üzerinde tek bir noktadan giriş yapılarak uygulanır. Uygulama esnasında minimal hassasiyet duyulabilir, ağrı olmaz. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürede tamamlanır.

Göz altı ışık dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Uygulamanın etkisi kişisel özelliklere bağlı olmakla birlikte ortalama 12-18 ay sürmektedir.

Göz altı ışık dolgu uygulaması güvenlimidir?

Hyalüronik asit dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan uygulamalar son derece güvenli işlemlerdir. Kolay ve pratik bir uygulama olduğu için kişiler tedavi sonrası günlük iş ve sosyal hayatına hemen dönebilir.

Göz altı ışık dolgusu kimlere uygulanabilir?

Göz altındaki kırışıklıklar, çökmeler, torbalanmalar ve koyu halkalardan şikayetçi olanlara uygulanabilir.