LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

Lazerle leke tedavisinde, renk pigmentlerine etki eden veya cildi soyarak yenileyen lazerler kullanılır. Lazer uygulamalarında pigmenti hedefleyen tedavinin etki mekanizması, cildin farklı katmanlarındaki pigmentlere atış yaparak bunlara zarar vermek üzerine tasarlanmıştır. Çevre dokulara zarar vermedikleri için ciltte herhangi bir hasar yaratmaz, hastayı sosyal yaşamından uzaklaştırmadan etki ederler. Ablatif özelliği olan lazerler ise, derinin farklı derinliklerinde kontrollü hasar oluşturup, rejuvenasyon(cilt yenilenmesi) ile sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen tedavi yöntemidir. Ablatif tedavide amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmak ve rejuvenasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak lekelerin tedavisini sağlamaktır. Leke tedavisi hayat boyu devam eden bir süreçtir. Lekeler lazer ile tam olarak silinse bile tekrar geri dönme ihtimaline karşı hep hazırlıklı olmalıdır.

Thulium Lazer (Baby Face Beauty)

Thulium lazer, leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir. Özellikle melasma ve güneş lekesi tedavisinde çok sık kullanılan bir lazer sistemidir. İşlem sırasında önce lazer kullanılarak ciltte mikro-kanallar yaratılır, ardından da cilt yüzeyine ciltteki probleme yönelik serum uygulanır. Böylece leke tedavisinde etkinliği kanıtlanış C vitamini, Resveratrol gibi maddeler cildin alt katmanlarına kadar ulaşmış olur. Bu etkinin üstüne, lazerin tetiklediği cildin kendini onarma mekanizmaları da devreye girerek tedaviden optimum sonuçlar alınması sağlanır. Thulium lazer aynı zamanda antiaging işlemler içinde tercih edilir. Tedavi sonrasında lekelerde gözle görülür açılma hissedilirken ciltte parlaklık, yenilenme, ince kırışıklıklarda da azalma ve gözeneklerde daralma oluşabilir.

Secret Altın İğne

Leke tedavisinde uygulanan sistemlerden biri de Secret Altın İğne tedavisidir. Bu tedaviyi diğer cihaz teknolojilerinden ayıran başlıca özellik, cilt altına verilen enerjinin mikroiğnelerle iletilmesidir. Sistem radyofrekans dalgaları ile etki ederek cildin alt katmanlarına ısı enerjisi gönderir. Lekelerin derinliğine göre cilde yerleştirilen mikroiğneler, tedaviden optimum etki almayı mümkün kılar. Genelde 4 hafta arayla, 3-4 seanslık bir tedavi protokolü uygulanır.

Er:GLASS Lazer

Fraksiyonel Er-glass lazer iş ve sosyal yaşantınızı kısıtlamadan tedavi olmanıza imkan sağlayan bir cilt yenileme lazeridir. Güneş, gebelik ve yaşlanmaya bağlı lekeleri tedavi etmek, cildi tazelemek ve yenilemek için oldukça etkili bir uygulamadır.  Bu lazer, cilt ve cilt altı dokularda ablatif bir etki göstermeden, çok sayıda kontrollü mikroskopik hasar sütunları oluşturarak cildin içten dışa yenilenmesini sağlar. Uygulamadan sonra ciltte hafif bir kızarıklık ve ödem görülebilir. Uygulamanın ardından kişi normal hayatına dönebilir. Tedavi süresi ve seans sayısı kişisel özelliklerinize göre değişiklik gösterir.