FRAKSİYONEL LAZER

(SECRET DUO/ Er:GLASS)

Er:GLASS lazer 1540nm dalga boyunda bir non-ablatif fraksiyonel lazerdir. Amerika’da FDA onayı olan ve yıllardır kullanılan bu lazerin en önemli özelliği non-ablatif olması sebebiyle ciltte yara oluşturmadan tedavi yapmasıdır. Fraksiyonel Er:GLASS lazer; cilt yenileme ve gençleştirme, kırışıklık tedavisi, gözenek sıkılaştırma, sivilce izi ve leke tedavisinde günümüzde en çok tercih edilen lazerdir. Fraksiyonel lazer selektif fototermoliz etkisi olan bir lazer olup, lazerden gönderilen ince lazer ışınları, derinin üst tabakasından geçerek, epidermis ve dermis tabakalarına ulaşır. Bu lazerin hedefi hücre içindeki sıvıdır. Lazer ışınları deride sıvı içeriği az olan en üst keratinize tabakada hasar oluşturmaz, derinin bu üst tabakası sağlam kalır. Epidermal ve dermal tabakada küçük sütunlar halinde mikrotermal zone(MTZ) denilen lazer atışlarına karşılık gelen tedavi alanları oluşturarak etkinliğini gerçekleştirir. Tahrip edilen bağdokusu yerine genç ve sağlıklı doku oluşumu başlar. Bunun içinde derinin dermal tabakasında bulunan fibroblastlardan yararlanır. Fibroblast aktivitesinin artışı ile yeniden oluşan kollajen ve bağ doku sayesinde;  daha sıkı, canlı, parlak, elastikiyeti artmış ve çizgileri azalmış bir cilt elde edilir.

Secret Duo fraksiyonel lazer nedir?

Secret Duo fraksiyonel lazer sosyal hayatınızdan geri kalmadan, yoğun günlük temponuza devam etmenize olanak sağlayan bir cilt yenileme lazeridir. Yaşlanma belirtilerini geciktirmek, cildi tazelemek, cildin gençlik halini korumak isteyenler için oldukça etkili bir uygulamadır. Diğer lazer sistemlerinden farklı olarak ablatif olmayan bir teknoloji kullanıldığı için cildin yüzeyinde doku kaybına neden olmuyor ve cildin iyileşmedeki hızı eski sistemlere göre çok daha yüksektir.

Secret Duo fraksiyonel lazer nasıl etki eder?

Cilt yüzeyinden dermisin alt tabakalarına kadar ablatif bir etki göstermeden, ciltte çok sayıda mikroskopik kontrollü hasar yaratarak, hasarlanan cildin içten dışa yenilenmesini sağlar. Bu etkisi sayesinde cildin iyilik halini korumak, yaşlanmanın ilk belirtilerini engellemek, güneş, hamilelik ve sivilce lekelerinden kurtulmak ve cilt gençleştirmek amacıyla kullanılır.

Secret Duo fraksiyonel lazer uygulama alanları nelerdir?

  • Rejuvenasyon (Cilt yenileme ve gençleştirme)
  • Yüz gençleştirme
  • Kırışıklık azaltma
  • Cilt sıkılaştırma
  • Cilt renk tonu yenilenmesi
  • Akne izleri ve çukurların tedavisinde
  • Çatlak izi ve skar tedavisi
  • Doğum ve güneş lekelerinin(melasma) tedavisinde

Secret Duo fraksiyonel lazer uygulamasında ağrı hissedilir mi?

İşleminden 20 dakika önce lokal anestezik krem sürülür. Ağrı duyulmaz.

Secret Duo fraksiyonel lazer uygulamasının yan etkileri nelerdir?

İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık ve ödem olabilir. Bu durum birkaç saat içinde kaybolur.

Secret Duo fraksiyonel lazer işlemi sonrası iyileşme süresi nasıldır?

Uygulamadan sonra cildin iyileşme süresi birkaç saattir. Uygulamanın hemen sonrasında kişi normal hayatına dönebilir.

Secret Duo fraksiyonel lazerle kaç seans tedavi gerekir?

Tedavi seans sayısı, tedavi edilecek cilt sorununa ve kişisel beklentilere göre değişir. Ortalama 2-4 hafta aralarla yaklaşık 4-6 seans sonunda etkili ve yüz güldürücü optimal sonuçlar sağlanabilir. 

Secret Duo fraksiyonel lazer tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında nemlendirici ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.