KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Kliniğimizin günlük rutininde en sık talep edilen ve en popüler cerrahi olmayan(ameliyatsız) estetik uygulamadır. Kırışıklık tedavisi laboratuar koşullarında bir bakteriden elde edilen bir salgı yardımıyla yapılır. Dünyada en sık uygulanan, hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu, sonuçları kısa sürede görülebilen uygulamalardandır. Yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. İlaç, istenilen bölgede kas içine enjekte edilerek kaslar gevşetilir ve kasların aşırı kasılmasına bağlı ciltte oluşan kırışıklarda iyileşme sağlanır.

Kırışıklılık tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir?

  • Kaş arası,
  • Kaz ayağı,
  • Alın,
  • Göz çevresi,
  • Dudak üstü,
  • Boyun bölgesine uygulanabilir.

Kırışıklık tedavisi nasıl etki eder?

Yüzümüzdeki kırışıklıkların büyük çoğunluğu yüz kaslarımızın aşırı çalışması sonucu oluşur. Kırışıklık tedavisi ile kasların kasılmasını sağlayan sinir uçlarında değişikliğe yol açarak etki eder. Bunun sonucu olarak kırışıklıklarımız azalır veya tamamen kaybolurlar.

Kırışıklık tedavisi kimlere uygulanabilir?

Mimik kaslarının hareketleri sonucu yüzünde oluşan dinamik çizgilenmelere sahip bütün hastalara bu tedavi uygulanabilir. Uygulama yapılan bölgede cilt kırışıklıkları giderilir ve deri eski canlığını parlaklığını kazanmış olur.

Kırışıklık tedavisi kimlere uygulanmaz?

Gebelik ve emzirme döneminde olan bireylere uygulama yapılmaz.

Kırışıklık tedavisi nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge antiseptiklerle temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarla toksin verilir. Uygulama seansı yaklaşık 10 dakika sürer. Kırışıklılık tedavisi ağrısızdır ve iz bırakmaz.

Kırışıklık tedavisinin etki süresi nedir?

Uygulamanın etkisi 2-3. gün itibariyle başlamakta ve 4-6 ay kadar sürmektedir. 

Kırışıklık tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama yapıldığı gün ağır sportif aktiviteden ve alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Solaryum, hamam, sauna gibi kırışıklık tedavisi uygulamasının etki süresini kısaltabilecek sıcak ortamlarda uzun süre bulunulmaması önerilir.

Aşırı terleme tedavisi nasıldır?

Ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı kol altı ve ellerde olan aşırı terleme kişinin günlük hayatını olumsuz etkilemektedir. Aşırı terlemede toksin tedavisi uygulaması oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Uygulamanın etkisi 6-8 ay kadar devam ederken, bu sürenin sonunda uygulamanın tekrarlanması ile tedavinin etkinliği artar.