ÇENE DOLGUSU

Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Çene dolgusu hangi amaçla kullanılır?

Çenedeki en sık rastlanan sorunlar; çenenin küçük olması, çene hattı çizgisinin (jawline) belirsizliği, çenede asimetri, çene ucu gamzesi ve çene altı sarkması olarak sayılabilir. Güçlü bir çene ve çene hattı çizgisi, gençliği, canlılığı ve çekiciliği simgeler.

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Ağrı eşiği düşük veya hassas kişilerde işlemden 20 dakika önce anestezik krem uygulanabilir. Cilt uyuştuktan sonra antiseptik solüsyon ile dolgu uygulanacak alan temizlenir, ince uçlu iğneler veya kanül yardımıyla hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu yapılır. Hızlı ve kolay şekilde yapılabilen çene dolgusu uygulaması, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Ortalama 15 dakikada uygulama tamamlanır. Doğru bir tedavi planı ile belirgin bir çene ve çene hattı(jawline) projeksiyonu sağlanabilir, yüzün ve çenenin konturları önemli ölçüde keskinleştirebilir.

Çene dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Kişisel özellikler, uygulamadan kullanılan dolgu ve kalitesi uygulamanın kalıcılık süresini etkilerken bu süre ortalama 12-24 aydır. Dolgu etkisini yitirmeye başladığında uygulama kolaylıkla tekrarlanabilir. Ayrıca dolgu tam olarak erimesi beklenmeden yeni uygulama yapılırsa dolgunun ömrü daha da uzayacaktır.

Çene dolgusu uygulaması güvenlimidir?

Hyalüronik asit dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan çene dolgusu uygulamaları son derece güvenli işlemlerdir. İşlem sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilirken bu etkiler birkaç saat içinde tam anlamıyla kaybolur.

Çene dolgusu kimlere uygulanabilir?

Çene ve çene hattından rahatsızlık duyan herkese uygulanabilir. Tek başına uygulanabildiği gibi genellikle tüm yüzün yeniden tasarlandığı kombine uygulamalarla kombine edilir.