SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi, hem kadın hem de erkekde görülen saç dökülmesini durdururken bununla beraber saç uzamasını ve saçlarda hacim artışını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve ilaçları içeren solüsyonlar enjeksiyon yoluyla uygulanırken bu tedaviyle saçlı derinin kan dolaşımı hızlanır, saç köklerinin beslenmesi artar, daha dolgun ve kalın saç kılları üretilir. Saç köklerindeki iyileşme, daha uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder. 

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi saç dökülmesini azaltmak, mevcut saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için saç dökülmesi olan veya saçların güçlendirilmesi istenilen bölgede deri altına çeşitli vitamin, mineraller ve ilaçların enjeksiyon yoluyla uygulandığı bir tedavi yöntemidir.

Saç mezoterapisi hangi tip saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılır?

  • Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Androgenetik Alopesi)
  • Kadın tipi saç dökülmesi
  • Gebelik sonrası saç dökülmelerinde
  • Mevsimsel ve strese bağlı saç dökülmelerinde

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saç mezoterapi uygulaması için oldukça ince uçlu iğneler kullanılarak, derinin 2-3 mm altına vitamin, mineral, antioksidanlar ve ilaç içeren kokteyl solusyon enjekte edilir. Uygulama seansı ortalama 10-15 dakika içinde tamamlanır.

Saç mezoterapi uygulaması ne sıklıkta yapılır?

Saçın ihtiyacına göre 1-4 hafta aralıklarla toplam 4-10 seans olacak şekilde devam edilmelidir.

Saç mezoterapisi ağrılı bir uygulama mıdır?

İnce uçlu iğneler yardımıyla yapılan bir uygulama olduğu için işlem esnasında ağrı olmaz. Hastalarımızın tolere edebileceği düzeyde minimal bir yanma batma hissedilir.

Saç mezoterapisinde kullanılan ürünlerin içeriği nedir?

Kullanılan mezoterapi solusyonlarının içeriği; vitaminler, mineraller, aminoasitler, peptidler, ilaçlar, kan dolaşım düzenleyicilerden oluşmaktadır.

Saç mezoterapi uygulamasının sonuçları ne zaman görülür?

İlk seans sonrasında bile saçlardaki fark hissedilebilir. Bununla birlikte seansların devamında saçlardaki dökülmenin azaldığı, saçların güçlenip hacim kazandığı görülür.

Saç mezoterapisinin avantajı nedir?

En önemli avantajı tedavi edici ürünlerin küçük dozlarda ve bölgesel uygulanmasıdır. Buna ek olarak yan etki riski olmamakla birlikte sonuçlar daha etkilidir.

Saç mezoterapisi tek başına etkili midir?

Yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesine neden olan sebeplere yönelik tedavilere ek olarak saç mezoterapisinin yapılmasının tedaviyi daha hızlandırdığı belirtilmiştir. Özellikle PRP seansları ile kombine edildiğinde çok daha güzel sonuçlar elde edilmektedir.