NEM AŞISI (NEM DOLGUSU/VOLITE)

Cildin yapısında bol miktarda hyalüronik asit bulunur ve görevi su tutmaktır. Bununla birlikte bazı kişilerde iç ve dış faktörlerin etkisiyle hyalüronik asit azalır. Artan yaş, sigara, sağlıksız beslenme bu faktörler arasında sayılabilir. Nem aşısı ile yapılan, derinin kaybettiği bu hyalüronik asiti tekrar deriye geri verme işlemidir.

Cilt, yıllar içinde çevresel faktörlerin de etkisiyle nemini kaybetmeye ve deforme olmaya başlar. Cildin nem tutuma kapasitesini belirleyen hyaluronik asit miktarı bu çevresel faktörlerin de katkısı ile yaş aldıkça daha da azalır. Hyalüronik asit içeriği azalan ve doğal nemini kaybeden ciltlerde zamanla hacim kaybı ile kırışıklık sorunları baş göstermeye başlar. Bu durumda cilt nem takviyesine ihtiyaç duyar. Cildin elastikiyetini ve nemini gözle görünür şekilde düzelten, cildin genel kalitesini ve ince çizgilerin görünümünü iyileştirebilen Volite Nem Aşısı, sadece tek bir uygulama sonrasında ciltte 9-12 aya kadar nemlenme sağlayabilir.

İşlem yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilmektedir. Nem aşısı gerçekten yenilikçi bir tedavi seçeneğidir ve biliyoruz ki cilt kalitesi sadece dış görünümü değil kişinin duygusal durumunu da etkilemektedir. Cilt sağlıklı olup ışıldadığında daha iyi ve mutlu hissedilir. Juvaderm Volite nem aşısı cildin pürüzsüz olmasını sağlar ve ince çizgileri yok eder. Diğer yandan cildin kaybettiği nemi geri kazandırır ve cilt elastikiyetini arttırır.

Nem aşısı hangi amaçla kullanılır?

Yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilen nem aşısı hem anlık hem de uzun vadeli etkileri ile cildin sağlığını ve canlılığını artırır. Nem aşısı cildin kaybettiği neme hızlı bir şekilde tekrar kavuşmasını sağlarken, cilt altı dokularda doğal nemlendirme faktörlerinin üretimini de destekler. Uygulamadan hemen sonra etkisi görülmeye başlarken günler içinde cildin nem kapasitesinin, ışıltısının ve elastikiyetinin arttığı, ince kırışıklıkların azaldığı görülür.

Nem aşısı nasıl yapılır?

İşlemden 20 dakika önce uygulama yapılacak alan anestezik krem uygulanır. Cilt uyuştuktan sonra antiseptik solüsyon ile işlem yapılacak alan temizlenir, ince uçlu iğneler yardımıyla nem aşısı yapılır. Hızlı ve kolay şekilde yapılabilen nem aşısı, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Ortalama 20 dakikada uygulama tamamlanır.

Nem aşısı ne kadar kalıcıdır?

Cilt yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 yıl boyunca etkisi sürer. Yapılan klinik çalışmalar tek seans yapılan nem aşısının 9-12 ay kadar ince çizgilerde azalma, cilt nemini ve esnekliğini sağlama açısından etkin olduğunu kanıtlamıştır. Nem aşısının etkisi geçtikçe cilt uygulama öncesindeki haline geri dönmeye başlar. Kişinin tercihine göre bu sürenin sonunda nem aşısı tekrarlanabilir.

Nem aşısı uygulaması güvenlimidir?

Hyalüronik asit içeren nem aşısı son derece güvenli bir işlemdir. İşlem sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilirken bu etkiler birkaç saat içinde tam anlamıyla kaybolur.

Nem aşısı kimlere uygulanabilir?

Yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilen nem aşısı; daha nemli, genç, sağlıklı ve aydınlık bir cilt isteyen herkese uygulanabilir.