BURUN DOLGUSU

Son yıllarda, estetik müdahaleler yeni tekniklerle daha kolay hale geldi. Gelişen bu teknikler sayesinde hastaların anestezi alma ameliyat gibi korkuları yaşama endişesi ortadan kalmış oldu. Yeni tekniklerle şekillenen estetik müdahalelerden biri de burun estetiğidir. Son zamanlarda ameliyatsız burun estetiği olarak bilinin burun dolgu uygulaması ameliyat olmaktan sizi kurtarabilir ve hayalinizdeki buruna ameliyat olmadan sahip olabilirisiniz.

Burun dolgusu hangi amaçla kullanılır?

  • Burun ucunu kaldırmak
  • Burun sırtını düzleştirmek
  • Burundaki eğrilikleri gidermek
  • Burundaki asimetrileri düzeltmek
  • Burun ve genel yüz hatlarının birbiriyle orantılı olmasını sağlamak

Unutmamak gerekir ki; ameliyatsız burun dolgu uygulaması dermal bir uygulamadır. Dolayısıyla bu uygulama ameliyat değildir. Aksine bu uygulama bilinen cerrahi yöntemlere göre daha avantajlı bir müdahaledir.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Burun oldukça hassas bir bölge olduğu için bu bölgeye yapılan işlemlerde ağrı olabilir. Burun dolgusu işleminden 20 dakika önce anestezik etkisi olan bir kremin burunda dolgu yapılacak alana sürülmesi derinin uyuşmasını sağlarken işlemin çok daha konforlu ve rahat geçmesini sağlar. Burun krem anestezi ile tam olarak uyuştuktan sonra çok ince uçlu bir iğne veya kanül yardımıyla hyalüronik asit enjeksiyonu uygulanır. İşlem yaklaşık olarak 15 dakika kadar kısa bir zamanda tamamlanır. Hızlı, rahat ve kolay bir işlemdir. Ameliyathane şartlarına gerek yoktur. Genellikle muayenehane ortamında  yüz dolgu uygulamaları ile aynı prensiple uygulanır. Sürenin kısalığı bakımından da oldukça avantajlıdır. Bu uygulama sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez.

Burun dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Kişisel özellikler, uygulamadan kullanılan dolgu ve kalitesi uygulamanın kalıcılık süresini etkilerken bu süre ortalama 12-18 aydır. Dolgu etkisini yitirmeye başladığında uygulama kolaylıkla tekrarlanabilir.

Burun dolgu uygulaması güvenlimidir?

Hyalüronik asit dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan burun dolgu uygulamaları son derece güvenli işlemlerdir. İşlem sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilirken bu etkiler birkaç saat içinde tam anlamıyla kaybolur. Kliniğimizde kullanılan dolguların tamamı FDA onaylıdır ve hepsi insanlarda kullanılabilen güvenli dolgulardır.

Burun estetiğinde ameliyatsız burun dolgu uygulamasının avantajları nelerdir?

Cerrahi uygulamalara göre çok daha kolay, anestezi ve ameliyathaneye gerek olmadan, ağrı, sızı, yüzde şişlik ve morluk olmadan yeni bir buruna kavuşabilirsiniz. Kolay ve pratik bir uygulama olduğu için kişiler tedavi sonrası günlük iş ve sosyal hayatına hemen dönebilir. Alın, burun, dudak ve çene ahengi sağlanıp altın oranlarla uyumlu yüz hatları elde edilir.